Johan Andersson & King Charles

On 3rd May my soul got stolen. Literally. I visited Gallery Different where Johan Andersson was hosting a press launch and private view of his series of paintings called ‘Stolen Faces’ and my soul got stolen away. Singer and a good friend of Johan, King Charles was doing a live acoustic set.

Critics on Stolen Faces: ‘Stolen Faces,’ spotlights the faces that society often neglects or marginalises. Whether because of facial deformity or physical appearance, Andersson forces the viewer to assess their individual notions or preconceived ideas of beauty and idealism.’

Portraits included a Bosnian shrapnel-bomb survivor, a child soldier, various people who had severe birth defects, a male albino and a 65-year old woman with cosmetic surgery.

Despite the fact that paintings felt heartfelt and somewhat heartbreaking, I was fascinated by warm and hopeful colours which shined through harmony and acceptance by oneself.

***

3. maijā man nozaga dvēseli. Burtiski. Ar brālēnu ciemojāmies iekš galerijas Different, kur mākslinieks Johan Andersson atrādīja un izsolīja savas gleznas no portretu sērijas ar nosaukumu “Stolen Faces” (tulk. “Nozagtās Sejas”), un mana dvēsele tika nozagta. Johana tuvs draugs mūziķis King Charles rūpējās par izstādes muzikālo noskaņojumu.

Lūk, ko kritiķi raksta par Stolen Faces: “Stolen Faces” atspoguļo sejas, kuras sabiedrība ignorē vai atstumj. Neatkarīgi no tā, vai tā ir sejas kroplība vai fiziskais izskats, Anderssons spiež skatītāju pārvērtēt viņa priekšstatus un aizspriedumus pret skaistumu un ideālismu.”

Portretu skaitā ietilpa Bosnijas šrapneļ-bumbas izdzīvotājs, bērns-karavīrs, dažādi cilvēki ar iedzimtām kroplībām, vīrietis-albīns un 65 gadus veca sieviete, kurai veiktas plastiskās operācijas.

Par spīti tam, ka portreti bija aizkustinoši un lauza sirdi, mani apbūra siltās un cerīgās krāsas, kuras atspoguļoja modeļu harmoniju ar sevi.

Un starp citu, King Charles izteicās, ka Pozitivus bija leģendārs un nevarot sagaidīt, kad jūlijā brauks uz Latviju! Šogad gan pa margām nerāpšoties augšā…

Opening speech

Other exhibition downstairs

Advertisements