Most scientists believe that one day the Big Bang happened and the Universe that we know was born. Time, space and matter all began with the Big Bang. Or did it?

In the search of our existence, I recently visited The Natural History Museum in London. It truly was researching history at its best – from evolution and dinosaurs to DNA studies using augmented reality.

…and this is how it all really began.

***

Zinātnieki mēļo, ka reiz notika Lielais Sprādziens un radās Visums. Laiks, telpa un matērija aizsākās ar Lielo Sprādzienu. Vai arī nē?

Pašmeklējumu iespaidos nesen ar Zaigu paciemojāmies iekš The Natural History Museum Londonā. Ja nu kas, tad tā tiešām bija pamatīga vēstures izpēte, sākot no evolūcijas un dinozauriem, līdz pat mācībām par DNS kodu izmantojot paplašināto (angliski: augmented) realitāti.

… un tā viss patiesībā aizsākās.

The Natural History Museum building
The Natural History Museum building

Camel inside out
Camel’s head inside out

Make sure to visit the Attenborough Studio in the Darwin Centre and watch ‘Who do you think you really are?’, interactive film. This amazing 45-minute fully interactive film reveals a story of evolution from Earth’s early history using large-screen projections, personal handsets and webcams. It’s narrated by legendary David Attenborough.

***

Ja kādreiz sagadās apciemot muzeju, noteikti iesaku noskatīties interaktīvo filmu ar nosaukumu ‘Who do you think you really are?‘. Filma stāsta par evolūciju sākot ar Zemes rašanos, līdz pat dinozauriem un cilvēka DNS līdzību ar banāna DNS. Tas viss izmantojot 3 ekrānu projekcijas, vebkameru un touchscreen tablet’u, caur kuru paplašinātajā realitātē tiek attēlota vēsture. Jāpiebilst, ka studijas kapacitāte ir aptuveni 50 cilvēki, filmu var noskatīties par baltu velti, nav nepieciešams rezervēt vietas + tā ir super bērnu-draudzīga!

Evolution seen through augmented reality

DNA Studies
David Attenborough asked a question. This is what majority of the viewers replied.

Other rooms

Short movie on life before birth
Giant embryo
Energy room
Energy room

Dinosaur room – these gentle giants walked the earth approximately 65 – 230 million years ago.

***

Dinozaur-istaba – šie milzīgie giganti apdzīvoja zemi pirms apuveni 65 – 230 miljoniem gadu.

Dinosaurs
Advertisements