Pasaules lielāko bibliotēku sarakstā The British Library ierindojas ar pirmo kārtas numuriņu. The British Library, galvenokārt, darbojas kā izpētes bibliotēka un tās īpašumā atrodas aptuveni 150 miljoni vēsturisku priekšmetu, ieskaitot 14 miljonus grāmatu dažādās valodās un dažādos formātos (jā, jā, arī digitālajā). Iekš pasaules lielākās bibliotēkas var atrast arī manuskriptus, kartes, žurnālus, skaņu un mūzikas ierakstus, lugu manuskriptus, pastmarku kolekcijas, gleznas un vēl, un vēl, un vēl.

The British Library īpašumā atrodas kopija no ikvienas grāmatas, kura jebkad ir publicēta Apvienotajā Karalistē. Līdzās pašmāju grāmatām, tās īpašumā atrodas arī ārzemju grāmatas, kuras tiek izplatītas turpat uz salas, tādējādi ik gadu paplašinot bibliotēkas plauktiņu lielumu par aptuveni 11 kilometriem. Un gan grāmatu, gan priekšmetu vecums datējas līdz pat 2,000 gadiem pirms mūsu ēras.

Grāmatas pieejamas ikvienam uz vietas dzīvojošam interesentam, tikai pretēji tradicionālajam bibliotēkas konceptam, tās ir aizliegts iznest no bibliotēkas. Lai izņemtu lasītāja kartiņu tev vajadzēs pasi, dzīvesvietas pieraksta pierādījumu un konkrēto lasāmo grāmatu sarakstu.

Tā arī mēs apbruņojāmies ar dokumentiem un devāmies uz bibliotēku pētīt katra savu tematu. Bet pirms tam – tūristu cienīgas bildes!

No bibliotēkas redzami viesnīcas tornīši. Netālu no King's Cross St. Pancras stacijas.
No bibliotēkas redzami viesnīcas tornīši. Netālu no King's Cross St. Pancras stacijas.
Perspektīvā. Bronzas skulptūra ar nosaukumu 'NEWTON'.
The British Library galvenā ieeja.

Perspektīvā
Zaigas jaunais draudziņš
Pastmarku kolekcija
Stāvamgaldiņš. Krēslu vietā ir pilna auguma atzveltne leņķī, tas ir, tā vietā, lai pie galda sēdētu, var stāvu atlaisties un baudīt kafiju vai turpat vietējā kafūzī iepirktos našķus.
Stāvgaldiņam bija 4 stāvvietas. Labākās 2 bija ar skatu pret gaiteņiem un grāmatu sienu.
Arhitektūras šedevrs. Stāvu stāvi, trepju trepes un tas viss gigantiska grāmatu plaukta pavadījumā.
Studenti pie mini galdiņiem.

Advertisements