Gigantiska rotējošā planēta demonstrēja fotouzņēmumus no satelīta.

-“Paej garām tvaika dzinējam, tad tu redzēsi raķetes un es stāvu tur pie pasaules.” Tā mēs tikāmies Londonas Zinātnes Muzejā (Science Museum).

Ar atplestām mutēm pētījām kā tiek sadalīts atoms, kādas raķetes palaistas kosmosā, spriedelējām par zinātniskajiem eksperimentiem ar atmiņu, spēlējām interaktīvās izglītojošās spēlītes un nosolījāmies pēc nedēļas atgriezties atkal. Pēc 4 pavadītām stundām, tika apskatīta tik vien kā ceturtdaļa no visiem muzejā pieejamiem dārgumiem.

Tiem, kuri pošas uz Londonu vai dzīvo netālu, noteikti iesaku apmeklēt. Muzejs ir īpaši bērniem draudzīgs, teju vai katram sīcim no brīnumiem gaisā bija pavērsts vismaz viens pirkstiņš.

Adrese: Science Museum, South Kensington, London, SW7 2DD.

Tvaika dzinējs. Viens no nozīmīgākajiem izgudrojumiem inženierikā, kurš ievērojami atviegloja rūpniecību un veicināja transporta attīstību.
Black Arrow - britu satelīta nesējraķete. Melnā Bulta vēsturē ir iegājusi kā pirmā britu nesējraķete, kura nogādāja "Prospero" satelītu orbītā.
Melnā Bulta kustībā.

Ford Model T, 1916. Ikoniskais Ford Model T aizsāka tā saucamo "Fordism" ēru. Tas iegāja vēsturē kā masu produkcijas ražošanas aizsācējs un pionieris. Ar šo modeli Henrijs Fords pierādīja pasaulei, ka jaunas ražošanas tehnoloģijas un masu produkcija spēj padarīt preces lētākas un pieejamākas masu tirgiem. Mēļo, ka 1919.gadā pa britu ceļiem braukāja 15 miljoni Ford Model T mašīnas, kuras kopumā veidoja 40% no britu automašīnu tirgus.
Grand Junction Railway Locomotive Columbine, 1845.
Ātrumsacīkšu motorlaiva Miss England, ar kuru laivojot 1929.gadā Henry Segrave uzvarēja Pasaules Čempionātā.
Interaktīvās spēlītes. Šīs te māca valodas.
Atom-projekcijas no personības testiem tiek pārsūtītas uz gigantisku ekrānu (tālumā redzams bildes labajā stūrī).
Greizie spoguļi.
Bērna laime - kustības sensori projekcē attēlu.
Dakteris X ar spēlīšu palīdzību māca par uztveri.

Advertisements