Pirms nepilna gada britu sabiedrību šokēja video par jūrā ielaistajām beigtajām nozvejotajām zivīm (video šeit). Eiropas Savienības regulas nosaka, ka ja tu zvejo, piemēram, siļķes, bet tavos tīklos ieklīst reņģes, tad reņģes tev ir jālaiž atpakaļ un ar tām krastā nedrīkst atgriezties. Tas pats attiecas arī uz zivju izmēriem. Ja par mazu – laid atpakaļ.

Diemžēl zvejošanas procesa laikā zivis iet bojā un jūrā tiek ielaistas tonnām beigtu ēdamu zivju. Milzīgais pieprasījums pēc noteiktām zivīm (piemēram, tunča) veicina šo procesu, jo tiek palielināti zvejas apjomi, līdz ar to palielinās arī mazāk populāro zivju zvejošana (tas ir, mazāk populāro zivju ieklīšana tīklos). Savukārt, pašu pieprasīto zivju apjoms okeānā tieši tā paša iemesla dēļ strauji samazinās.

Sadarbībā ar dažādām dabas aizsardzības un nevalstiskām organizācijām, Selfridges ir uzsācis projektu Okeāns (Project Ocean), kura ietvaros tiek tiek vākti līdzekļi, ar kuru palīdzību tiks veicināta sabiedrības izglītošana par mazāk zināmu zivju lietošanu uzturā. Popularizējot okeānu un tā skaistumu, Selfridges ir apņēmies palīdzēt izskaust pieprasījumu pēc apdraudētajām populārajām zivīm.

Pirmie solīši jau ir veikti un lūk neliels ieskats skatlogu artavā.

Advertisements