Tu jau zini kā tas notiek – dienās, kad gribas štātēties, skapī atrastā kurpju kaudze vienmēr liekas pārāk maza. Tajā pašā laikā, kurpju kaudzes stūrītī tiek iemestas tās klasiskās kurpes. Ne īsti vilkt, ne īsti atdot projām. A ja nu noder?

Šoreiz gribēju parādīt kā no mājās atrodamajiem materiāliem var vienkāršas kurpes pārtaisīt par karaliskām.

Tev vajadzēs: klasiskā stila kurpes bez lencītēm (vēlams mīkstās ādas vai auduma), divu krāsu mežģīnes (vienu mīkstāku – pamatam, otru mazliet cietāku – dekoram), šķēres, mērlenti, adatu, diegu, marķieri, saspraudadatas un katram gadījumam tekstila līmi.

Sākam ar melnās mežģīnes mērīšanu. Tā kā melnā mežģīne kalpos par pamatu, kurš tiks šūts pie kurpes, pa kurpes iekšpusi nomēram cik lielu meģīnes gabalu vajadzēs.  Man mežģīnes garums sanāca 47cm katrai kurpei.

Kad nepieciešamais meģīnes gabals ir nogriezts, ar saspraudadatām atzīmējam, kur vēlamies iešūt dekora mežģīni.

Ķeramies pie dekoratīvās mežģīnes. Jo lielāku apjomu vēlies piešķirt kurpei, jo garāku mežģīnes gabalu vajag nogriezt. Tā kā man bija 1.5m gara mežģīne, tad katrai kurpei atvēlēju 75cm garu mežģīnes gabalu.

Kad dekoratīvās mežģīnes gabals atgriezts, sākam to locīt akardeoniņā un gar taisno mežģīnes maliņu piešūt, lai akardeoniņš neizirst.
Rezultātā vajadzētu izveidoties mežģīnei ar vieglu valnīti.
Kad dekoratīvā mežģīne sašūta, piešujam to klāt pie pamata mežģīnes. Laimīgās ir tās, kuras ir advancējušās līdz šujmašīnas iegādei.
Kad tas izdarīts, ķeramies pie atbildīgākās daļas – ņemam sašūtās mežģīnes un pa iekšējo maliņu šujam klāt pie kurpes.
Skats no iekšpuses
Kad esat paspējušas salauzt adatas, sadurt pirkstus, sadusmoties uz sevi un visu pasauli par darbiņa uzsākšanu, ziniet, ka jums ir palikusi vēl tikai viena kurpe, kuru apcakināt.
Mazliet pacietības un voila! Kurpes ir gatavas nēsāšanai!