Vismaz reizi mēnesī ar bijušajiem kursa biedriem taisam kokteiļu vakarus. Līdz ar atkalredzēšanās pļāpām, kāda bijusī kursa biedrene, kura šobrīd strādā slavenā reklāmas kantorī, pastāstīja par eye tracker ar kura palīdzību viņa pavisam nesen veica pētījumu reklamas kampaņai.

Tiem kuri nezina, varu īsumā pastāstīt, ka ar acu skatiena izsekotāju ir iespējams precīzi izsekot, cik ilgi un kuriem attēliem, teksta novietojumam un krāsām tiek pievērsta vislielākā uzmanība. Jo ilgāk acu skatiens kavējas pie viena punkta, jo lielāku / baltāku punktu tas iezīmē acu skatiena izsekošanas kartē. Iegūtā informācija, savukārt, ir ārkārtīgi noderīga taisot tiešā mārketinga reklāmu, jo pareizi izmantojot noteiktus attēlus un pozicionējot tekstu, ir iespējams garantēt, ka noteikts % cilvēku atsauksies uz ziņojumu.

Atpakaļ pie stāsta. Tad nu bijusī kursa biedrene pastāstīja, ka nesen esot veikusi pētījumu, kurā  dažāda vecuma vīriešiem un sievietēm rādījusi savstarpēji nesaistītus attēlus: vardi dīķī, apakšbiksēs esošu Deividu Bekhemu, apaļīgu datorizētu sievieti un vēl dažus attēlus. Eksperimentā, savukārt, esot parādījies, ka gan vīrieši, gan sievietes vispirms skatās objektiem acīs (objektam, nav obligāti jābūt cilvēkam) un tikai tad ievērojot pārējās attēla detaļas. Eksperimentā noskaidrojies arī, ka vīrieši pievērš vislielāko uzmanību gurniem (arī tad, ja tie ir datorizētas sievietes), bet sievietes – krūtīm un neatkarīgi no vecuma un dzimuma, ikviens eksperimenta dalībnieks visilgāk esot mēģinājis saskatīt, kas slēpjas Deivida Bekhema apakšbiksēs (viss apakšbikšu attēls bijis pilnībā aizklāts ar balto punktu)…

Kursa biedrenes aģentūra šobrīd lūkojot iepirkt arī acu skatiena izsekotāja brilles, kuras darbojas pēc līdzīga principa, taču atšķirība ir tāda, ka pie brillēm ir piestiprināta kamera, kura paralēli acu skatiena izsekojošajiem briļļu stikliņiem, filmē visu, ko redz briļļu nēsētājs. Aģentūras vīrieši esot nedaudz saspringuši, jo testējot brilles, viņiem bail, ka acu skatiena izsekojošās brilles varētu nofilmēt slepenos skatienus uz kolēģu krūtīm, zeķēm un citām sievišķīgām aprisēm.

Iespaidojoties no sarunas, pirms dažām dienām izgāju ielās ar domu galvā nofilmēt un šeit iegrāmatot sava acu skatiena ceļojumu. Pilnīgi godīgi un ar komentāriem, seko bildes:

Tūristus izvadājošais busiņš, kurš ūdenī pārvēršas par tūristu izvadājošo kuģīti. FOKUSĀ: riepas un prātojumi, vai nonākot ūdenī tās maģiski ievelkas iekšā.
Luksofors pie Carnary Wharf. FOKUSĀ: visas gaismiņas, kuras iespīdas, ar prātojumiem, kā autovadītāji saprot uz kuru loksoforu jāskatās. Nepiefiksēju, ka luksofors kalpo tikai kā mākslas darbs.
Ugunsdzēsēji netālu no Soho. FOKUSĀ: neparasta dizaina motocikls ar prātojumiem, kādēļ tas aizdegās un kas to izraisīja, ja nebija itin neviena cietušā.
Aģentūras siena rotāta ar kurpēm. FOKUSĀ: zvaigznes un patīkama nopūta ar apjausmu, ka man ir ļoti daudz skaistu kurpju pāru.
Dūdotājs netālu no Harrods. FOKUSĀ: piepūstie vaigi un uzreiz pēc tam zābaciņi, prātojumi vai dūdotājam ziemas mēnešos nesalst.
Apbrīnotāju pūlis netālu no Carnaby Street. FOKUSĀ: izstieptie mobilie telefoni un prātojumi par to, cik tālu būs attīstījušās tehnoloģijas pēc 5 gadiem.
Pop-up muppet show netālu no Carnaby Street. FOKUSĀ: no nelielās būdiņas izlīdušās kājas un prātojumi, kas slēpjas aiz naski spēlējošā elektriskā dīdžeja un cik tālu sniedzas viņa iztēle.
Mājupceļš. FOKUSĀ: skats uz centrālo Londonu un prātojumi par to, cik mazs tomēr ir cilvēks lielās pilsētas priekšā.